Spertsyan: Krasnodar yangi futbolchilarga moslashdi
Krasnodar jamoasining markaziy yarim himoyachisi Eduard Spertsyan yozgi transferlar davrida yangi futbolchilarning moslashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa sardori sifatida yangi o‘yinchilar bilan shaxsiy suhbatlar o‘tkazadimi degan savolga ijobiy javob berdi. Spertsyanning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ichida barcha futbolchilar bir-biri bilan yaxshi muloqotda bo‘lib, yangi kelganlar ham tezda jamoaga qo‘shilib ketishgan.
Ular quvnoq va ijobiy kayfiyatda bo‘lib, jamoaga moslashishda hech qanday qiyinchilik sezilmayapti. Yozgi transferlar oynasida Krasnodar jamoasi tarkibiga Nantes klubidan Duglas Augusto, Lamiya jamoasidan Gustavo Santos, shuningdek, Oserdan Jubal Mendes va Gaetan Perren qo‘shildi.
Hozirgi paytda Rossiya chempionatining besh turidan keyin Krasnodar 12 ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoaning yaxshi natijalari va yangi futbolchilarning tez moslashuvi kelgusida yanada muvaffaqiyatli o‘yinlarni ko‘rsatishiga umid bildirilmoqda.

Спертсян: Краснодар адаптировался к новым футболистам
Центральный полузащитник команды Краснодар Эдуард Спертсян высказался о адаптации новых футболистов в период летних трансферов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос, проводит ли он личные беседы с новыми игроками как капитан команды, он ответил утвердительно. По словам Спертсяна, все футболисты внутри команды хорошо общаются друг с другом, и новички быстро влились в коллектив.
Они находятся в хорошем и позитивном настроении, и никаких трудностей с адаптацией в команде не наблюдается. В летнее трансферное окно в состав Краснодара вошли Дуглас Аугусто из клуба Нант, Густаво Сантос из Ламии, а также Жубал Мендес и Гаэтан Перрен из Осера.
В настоящее время после пяти туров чемпионата России Краснодар занимает второе место в турнирной таблице с 12 очками. Надеются, что хорошие результаты команды и быстрая адаптация новых игроков приведут к ещё более успешным выступлениям в будущем.