Kornilenko: Samoshnikov Spartak uchun yaxshi transfer
Sobiq futbolchi Sergey Kornilenko «Lokomotiv» jamoasining himoyachisi Ilya Samoshnikovning «Spartak» klubiga o‘tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi yangi jamoada tibbiy ko‘rikdan o‘tgan va shartnoma imzolashga tayyorlanmoqda. Kornilenko ta’kidlaganidek, Samoshnikov «Spartak» himoyasini mustahkamlashi mumkin, u to‘rt nafar himoyachidan iborat tizimda o‘ng va chap qanotda o‘ynashga qodir.
Bu «Spartak» uchun yaxshi imkoniyat hisoblanadi, chunki Samoshnikov tezligi yuqori va yoshligi ham o‘rindaligi tufayli jamoaga foyda keltiradi. Mutaxassisning fikricha, bu transfer jamoa uchun muhim yutuqdir.

Корниленко: Самошников — хороший трансфер для Спартака
Бывший футболист Сергей Корниленко высказался о вероятном переходе защитника «Локомотива» Ильи Самошникова в клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По последним данным, футболист прошёл медицинское обследование в новой команде и готовится подписать контракт. По словам Корниленко, Самошников может укрепить защиту «Спартака», он способен играть на правом и левом флангах в системе из четырёх защитников.
Это хорошая возможность для «Спартака», так как Самошников обладает высокой скоростью и благодаря своему возрасту принесёт пользу команде. По мнению специалиста, этот трансфер является важным достижением для команды.
Кроме того, Корниленко высоко оценил способность Самошникова выполнять опасные ауты в штрафную соперника. В текущем сезоне 27-летний защитник провёл за «Локомотив» всего два матча.