Mostovoy «Pari NN» bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin
Sobiq "Spartak" futbolchisi Aleksandr Mostovoy "Pari NN" jamoasining bosh murabbiyi bo‘lish taklifiga qanday munosabatda ekanligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U, ehtimol, bunday taklifni qabul qilishini aytdi, biroq darhol jamoaga hech qanday katta natija kutmasliklarini tushuntirgan bo‘lardi. Mostovoy fikricha, jamoa eng yaxshi holatda o‘nta o‘rinni egallashi mumkin, ammo agar uch-to‘rt futbolchi sotib olinsa, vaziyat boshqacha bo‘lishi mumkin.
Ammo hozirda jamoada moliyaviy imkoniyatlar yetishmasligi muammo ekanligini ta’kidladi. Hozirda "Pari NN" Rossiya chempionatining turnir jadvalida oxirgi o‘rinda turibdi va to‘rt o‘yinda ochko ham ololmagan.
Jamoa bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy boshchiligida jamoa hozirda Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasini qabul qilmoqda. Ushbu o‘yinning barcha voqealarini sport portali LiveResult’ning matnli translyatsiyasi orqali kuzatish mumkin.
Bu ma’lumotlar jamoaning hozirgi qiyin vaziyatini va kelajakdagi imkoniyatlarini aniq ko‘rsatib beradi.

Мостовой может стать главным тренером «Пари НН»
Бывший футболист «Спартака» Александр Мостовой рассказал, как он относится к предложению стать главным тренером команды «Пари НН». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что, вероятно, примет такое предложение, но сразу объяснил бы команде, что не стоит ожидать больших результатов. По мнению Мостового, команда может занять десятое место в лучшем случае, но если будут куплены три-четыре футболиста, ситуация может измениться.
Однако сейчас он подчеркнул, что проблемой являются недостаточные финансовые возможности команды. В настоящее время «Пари НН» занимает последнее место в турнирной таблице чемпионата России и не набрал очков в четырёх матчах.
Под руководством главного тренера Алексея Шпилевского команда сейчас принимает в Махачкале «Динамо». Все события этой игры можно отслеживать через текстовую трансляцию спортивного портала LiveResult.