Naumov: Samoshnikov Spartak uchun yaxshi transfer bo‘ladi
Lokomotivning sobiq prezidenti Nikolay Naumov Ilya Samoshnikovning Spartak klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ommaviy axborot vositalarining ma’lumotlariga ko‘ra, himoyachi yangi jamoada tibbiy ko‘rikdan o‘tgan. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, bu transfer Spartak uchun yaxshi qo‘shilish bo‘ladi, chunki jamoaning qanotlari bo‘sh va ularni yaxshi o‘yinchilar bilan to‘ldirish zarur.
Xlusyevich va Ryabchuk jamoada kuchsiz o‘ynamoqda, Samoshnikov esa ularning ikkisidan ancha ustun. Shu bilan birga, Naumov Lokomotiv uchun Samoshnikovning ketishi katta yo‘qotish ekanini ta’kidladi, chunki jamoaga tezkor qanot himoyachisi zarur.
Samoshnikov 2023 yildan beri Lokomotiv sharafini himoya qilib kelmoqda. U 70 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urgan va 6 ta golga uzatma bergan.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini yaqqol ko‘rsatadi. Umuman olganda, futbolchi o‘zining tajribasi va tezligi bilan har ikki jamoada muhim o‘rin tutadi.

Наумов: Самошников будет хорошим трансфером для Спартака
Бывший президент «Локомотива» Николай Наумов высказался о переходе Ильи Самошникова в клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным СМИ, защитник прошёл медицинское обследование в новой команде. По словам Наумова, этот трансфер станет хорошим приобретением для «Спартака», так как фланги команды свободны и их необходимо заполнить хорошими игроками.
Хлусевич и Рябчук играют в команде слабо, а Самошников значительно превосходит их обоих. При этом Наумов отметил, что уход Самошникова — большая потеря для «Локомотива», так как команде нужен быстрый фланговый защитник.
Самошников защищает честь «Локомотива» с 2023 года. Он провёл 70 матчей, забил 5 голов и отдал 6 результативных передач.
Эти показатели явно демонстрируют его вклад в команду. В целом, футболист занимает важное место в обеих командах благодаря своему опыту и скорости.