Torpedo Uralni mag‘lub etib, ilk g‘alabasini qo‘lga kiritdi
Beshinchi turda PARI Ligasi doirasida "Torpedo" jamoasi "Ural"ni qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Avtozavodchilar" mavsum boshida faqat bitta ochko to‘plab, bosh murabbiy Oleg Kononovni ishdan bo‘shatishdi. Uchrashuv natijasidan ko‘rinib turibdiki, bu o‘zgarish jamoaga yordam berdi, chunki poytaxt vakillari mag‘lubiyatsiz yetakchi jamoani mag‘lub etdi.
O‘yinning boshida Artur Galoyan yaqin yuqori burchakka zarba berishga harakat qildi, darvozabon esa g‘alati golga yo‘l qo‘ymaslik uchun sakrab, jamoasini qutqardi. Jarima zarbasidan Yuriy Jeleznov darvoza chizig‘iga to‘pni uzatdi, u yerga Matvey Bardachyov kirib, to‘pni tarmoqqa yo‘lladi, ammo gol ofsayd tufayli bekor qilindi.
51-daqiqada Kirill Danilin ajoyib burchakdan to‘pni uzoq yuqori burchakka yo‘naltirdi, to‘p darvoza ustunidan qaytib, tarmoqqa tushdi va hisob 1:0 bo‘ldi. O‘yin oxirlarida Dmitriy Prishchepa burchakdan uzatilgan to‘pni darvoza chizig‘idan zarba bilan yo‘lladi, ammo darvozabon uni muvaffaqiyatli saqlab qoldi.
"Torpedo" hozirda 4 ochko bilan liga jadvalida 12-o‘rinni egallab turibdi. "Ural" esa 3 ochko orqada qolgan holda ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Ushbu o‘yin jamoalarning mavsumdagi raqobatini yanada qizitdi va keyingi turlar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi.

Торпедо обыграл Урал, одержав первую победу
В пятом туре в рамках ПАРИ Лиги команда "Торпедо" принимала "Урал". Об этом сообщил Euro-football.ru.
«Автозаводцы» в начале сезона набрали всего одно очко и уволили главного тренера Олега Кононова. По результатам встречи видно, что это изменение помогло команде, так как столичные футболисты победили лидера без поражений.
В начале игры Артур Галоян пытался пробить в ближний верхний угол, вратарь же прыгнул, чтобы не допустить странный гол, и спас свою команду. С пенальти Юрий Железнов сделал передачу на линию ворот, куда вошёл Матвей Бардачёв и отправил мяч в сетку, но гол был отменён из-за офсайда.
На 51-й минуте Кирилл Данилин великолепно направил мяч с углового в дальний верхний угол, мяч от штанги отскочил и попал в сетку, счёт стал 1:0. В конце игры Дмитрий Прищепа с углового пробил по воротам с линии ворот, но вратарь успешно отразил удар.
«Торпедо» сейчас занимает 12-е место в турнирной таблице с 4 очками. «Урал» идёт на втором месте, отставая на 3 очка.