Dyakov: Dinamo futbolchilari talabni tushunmayapti
Sobiq «Dinamo» jamoasi himoyachisi Vitaliy Dyakov Moskva jamoasining Rossiya chempionatining joriy mavsumidagi muammolarini ta’kidlab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo» jamoasida na o‘yinda, na ochko yig‘ishda katta qiyinchiliklar mavjud. Futbolchilar ulardan nima talab qilinayotganini to‘liq anglamayapti.
Hali birorta o‘yinda «oq-ko‘k» jamoa jozibali va samarali o‘yin ko‘rsatgani yo‘q. Ekspert fikricha, Valeriy Karpinning jamoasi himoyadan chiqish va hujumdagi futbolchilar o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlik ustida ishlashi zarur.
Rossiya chempionatining besh turidan so‘ng «Dinamo» faqat beshta ochko to‘pladi va hozirda musobaqa jadvalida 12-o‘rinni egallab turibdi. Jamoaning natijalari va o‘yin sifati muhokama qilinmoqda, shuningdek, kelajakda yaxshilanish uchun choralar ko‘rilishi lozimligi ta’kidlanmoqda.
Bu holat jamoa uchun jiddiy sinov bo‘lib, murabbiy va futbolchilardan birgalikda ishlashni talab qiladi.

Дьяков: Футболисты Динамо не понимают требования
Бывший защитник команды «Динамо» Виталий Дьяков отметил проблемы московской команды в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у команды «Динамо» есть серьёзные трудности как в игре, так и в наборе очков. Футболисты не до конца понимают, что от них требуется.
Пока ни в одном матче команда «бело-голубых» не показала привлекательной и эффективной игры. По мнению эксперта, команде Валерия Карпина необходимо работать над взаимодействием между защитой и нападающими.
После пяти туров чемпионата России «Динамо» набрало всего пять очков и в настоящее время занимает 12-е место в турнирной таблице. Обсуждаются результаты и качество игры команды, а также подчеркивается необходимость принятия мер для улучшения в будущем.
Эта ситуация является серьёзным испытанием для команды и требует совместной работы тренера и футболистов.