“Pari NN” jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy “Match TV” kanaliga “Dinamo” Makhachkala jamoasi bilan o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinga tayyorgarlik jarayoni haqida so‘zlab o‘tdi. Avvalo, jamoa a’zolari tiklanishga e’tibor qaratdi.
Oldingi o‘yin tahlil qilindi, yaxshi va yomon tomonlari ko‘rib chiqildi hamda raqibning kuchli tomonlariga tayyor turish zarurligi ta’kidlandi. Bugungi o‘yin juda qiyin bo‘lishi kutilmoqda, jamoa an’anaviy ravishda intizomli harakat qiladi, ayniqsa to‘pni qaytarish va o‘yinni tezda almashtirish bosqichlarida.
Shpilevskiy futbolchilarga o‘yinda ehtiyotkorlik bilan harakat qilishni, raqib tomonidan qo‘yiladigan bosimga tayyor bo‘lishni, shuningdek, duellarda qat’iyatli va agressiv bo‘lishni tavsiya qildi. O‘yinlar orasidagi qisqa tanaffusga qaramay, tarkibda katta o‘zgarishlar qilinmadi.
Faqat Boselli oldingi o‘yindagi asosiy tarkibdan joy oldi. Murabbiy g‘alaba qozongan jamoani o‘zgartirmaslik tarafdori ekanligini bildirdi.
Tarkib tanlashda raqibning xususiyatlari va o‘z o‘yin uslubi hisobga olindi. Saraniskda o‘tkazilgan ikkinchi uy o‘yini ekanligi haqida so‘ralganda, murabbiy hozircha jamoa uchun barcha o‘yinlar safarda o‘tkazilayotgani, ammo oldingi o‘yinda mehmondo‘stlik va jamoaga ko‘rsatilgan qo‘llab-quvvatlash juda yoqimli bo‘lganini ta’kidladi.
Bugungi kuni ham muxlislar jamoani qo‘llab-quvvatlash uchun kelgani katta quvonch bag‘ishlaydi. Murabbiy jamoa o‘z navbatida muxlislarga xiyonat qilmaslikka harakat qilishini bildirdi.

Шпилевский: Хорошо проанализировали соперника и подготовились
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский дал интервью каналу «Матч ТВ» перед игрой с командой «Динамо» Махачкала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о процессе подготовки к матчу. В первую очередь, члены команды уделили внимание восстановлению.
Был проанализирован предыдущий матч, рассмотрены сильные и слабые стороны, а также подчеркнута необходимость быть готовыми к сильным сторонам соперника. Ожидается, что сегодняшний матч будет очень сложным, команда традиционно действует дисциплинированно, особенно на этапах возвращения мяча и быстрой смены игры.
Шпилевский рекомендовал футболистам действовать осторожно в игре, быть готовыми к давлению со стороны соперника, а также проявлять решительность и агрессивность в единоборствах. Несмотря на короткий перерыв между играми, в составе не было больших изменений.
Только Бозелли занял место в основном составе по сравнению с предыдущей игрой. Тренер отметил, что он сторонник принципа не менять выигравшую команду.
При выборе состава учитывались особенности соперника и собственный стиль игры. На вопрос о том, что это второй домашний матч, проведённый в Сараниске, тренер ответил, что пока все игры для команды проходят в гостях, но гостеприимство и поддержка команды в предыдущем матче были очень приятными.
Сегодняшний день, когда болельщики пришли поддержать команду, приносит большое удовольствие. Тренер отметил, что команда, в свою очередь, будет стараться не предать доверие болельщиков.