Pari NN va Dinamo Mahachkala o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Xuan Boselli "Match TV"ga o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinni baholashda jamoaning maydonda ko‘rsatgan harakatlarini yuqori baholadi. Har bir futbolchi o‘z imkoniyatlarining eng yaxshisini namoyish etganini ta’kidladi.
Har kuni mashg‘ulotlarda jiddiy tayyorgarlik ko‘rilishini aytib, bugungi o‘yinda muxlislar buni yaqqol ko‘rishlari mumkinligini bildirdi. Boselli ikki o‘yinda ketma-ket jarima zarbalaridan gol urgani ko‘pchilik uchun kutilmagan holat bo‘lganini ta’kidladi.
Jarima zarbalarini maydonning turli joylaridan bajarishga harakat qilishi va baxti kelganini aytdi. U o‘z faoliyatidagi eng uzoq masofadan urilgan gol bo‘lishi mumkinligini tan oldi.
Darvozabonning xatosi haqida fikr bildirarkan, to‘p qiyin bo‘lganini, maydon nam va sirpanchiq ekanini, shuning uchun darvozabon uchun vaziyat murakkab bo‘lganini qayd etdi. Shu tariqa, Boselli o‘zining o‘yindagi muvaffaqiyatlari va jamoaning umumiy harakatlari haqida aniq va ravshan fikrlarni bildirdi.

Бозелли забил подряд с пенальти
Лучший игрок матча между Пари НН и Динамо Махачкала Хуан Боселли поделился впечатлениями от игры с «Match TV». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценил действия команды на поле при оценке матча. Отметил, что каждый футболист показал лучшее из своих возможностей.
Говоря о серьёзной подготовке на тренировках каждый день, он отметил, что сегодня болельщики могли это явно увидеть. Боселли подчеркнул, что для многих стало неожиданностью, что он забил подряд с пенальти в двух играх.
Он рассказал, что старался выполнять пенальти с разных точек поля и ему повезло. Признал, что это может быть самый дальний гол в его карьере.
Комментируя ошибку вратаря, он отметил, что мяч был сложным, поле было влажным и скользким, поэтому ситуация для вратаря была непростой. Таким образом, Боселли дал чёткие и ясные комментарии о своих успехах в игре и общих действиях команды.