Shpilevskiy Sepasning pressingdagi o‘yinini tanqid qildi
«Pari NN» jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy «Match TV» kanaliga «Dinamo» Makhachkala jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U dastlab Sеpasning erta almashtirilishiga izoh berdi. Murabbiyning aytishicha, professional sportda qat’iy talablar va tamoyillar mavjud bo‘lib, bularga barcha futbolchilar bo‘ysunishi shart.
Sepas ajoyib qobiliyat va katta salohiyatga ega bo‘lsa-da, bu yetarli emas. Jamoa raqib to‘pga egalik qilganda maksimal harakat qilishga majbur.
Pressingni haqiqiy tarzda amalga oshirish kerak, aks holda bu faqat yurish bo‘lib qoladi. Shuning uchun murabbiy bunday qaror qabul qilgan.
Boselli tomonidan amalga oshirilgan jarima zarbalari jamoaning yangi quroli ekanligi haqida savolga javoban, Shpilevskiy hujumchining bunday zarbani yaxshi uddalayotganini ta’kidladi va bu gol jamoaga g‘alaba keltirganidan mamnunligini bildirdi. «Dinamo» darvozasiga kiritilgan gol va avvalgi golning bekor qilinishi o‘yinning muhim lahzalari bo‘lganligi haqida fikr so‘ralganda, murabbiy oldingi o‘yinlarda omad ularning tomonida bo‘lmaganini, ammo jamoa har doim omadga loyiq bo‘lishi kerakligini aytdi.
Bugungi o‘yinda jamoa maydonda o‘zini a’lo darajada ko‘rsatganini, garchi o‘yin sifati kutilgandek bo‘lmagan bo‘lsa-da, g‘alaba muhimligini ta’kidladi. Shuningdek, maydonning holati yomonligi va barcha o‘yinlarning safarda o‘tkazilishi futbolchilarga ta’sir ko‘rsatganini aytdi.
Shu bilan birga, u futbolchilarning o‘zini bag‘ishlashidan va qo‘lga kiritilgan uch ochkodan mamnunligini bildirdi. O‘yinda gollarni kiritish va darvozani bo‘sh qoldirmaslik ideal o‘yin deb hisoblanadi, deb ta’kidladi murabbiy.

Шпилевский раскритиковал игру Сепаса в прессинге
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский поделился мнением после матча с командой «Динамо» Махачкала на канале «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сначала он прокомментировал раннюю замену Сепаса. По словам тренера, в профессиональном спорте существуют строгие требования и принципы, которым должны подчиняться все футболисты.
Хотя Сепас обладает выдающимися способностями и большим потенциалом, этого недостаточно. Команда обязана максимально стараться, когда соперник владеет мячом.
Прессинг нужно выполнять по-настоящему, иначе это будет просто ходьба. Поэтому тренер принял такое решение.
В ответ на вопрос о том, что штрафные удары, выполняемые Бозелли, стали новым оружием команды, Шпилевский отметил, что нападающий хорошо справляется с такими ударами и выразил удовлетворение тем, что этот гол принес команде победу. При вопросе о том, что гол в ворота «Динамо» и отменённый ранее гол были важными моментами игры, тренер сказал, что в предыдущих матчах удача была не на их стороне, но команда всегда должна заслуживать удачу.
В сегодняшней игре команда показала себя на высоком уровне, хотя качество игры не соответствовало ожиданиям, но победа была важна. Также он отметил, что плохое состояние поля и все матчи на выезде повлияли на игроков.
Вместе с тем он выразил удовлетворение самоотдачей футболистов и завоёванными тремя очками. Тренер подчеркнул, что идеальная игра — это забивать голы и не оставлять свои ворота пустыми.