Bidjiev: VAR qarorlari o‘yinni chalkashtirdi, tushunarsiz
«Dinamo» Makhachkala jamoasi bosh murabbiyi Xasanbi Bidjiev «Match TV» telekanaliga «Pari NN» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy o‘yindagi mag‘lubiyat sabablari haqida fikr bildirdi. Unga ko‘ra, asosiy sabab himoyadagi xatolar bo‘lgan.
Himoyada qilgan xatolar o‘yinning natijasiga salbiy ta’sir ko‘rsatgan. Shuningdek, murabbiy jamoa ko‘proq hujumkor o‘yin namoyish qilishi mumkin edi, ammo yaratilgan imkoniyatlar yetarli bo‘lmaganini ta’kidladi.
VAR tizimining qarorlari esa murabbiy uchun tushunarsiz bo‘lib qolmoqda. U bu tizimning qarorlari ko‘pincha bahsli bo‘lib, o‘yinning oqimiga salbiy ta’sir qilayotganini bildirdi.
O‘yinning muhim lahzalaridan biri sifatida hisoblangan gol bekor qilinishi jamoaning ruhiyatiga ta’sir qilgan. Murabbiy o‘z jamoasi o‘yinni tashlab ketmaganini, aksincha, maydonda ustunlikka ega bo‘lganini qayd etdi.
Shu bilan birga, yaratilgan imkoniyatlardan to‘liq foydalanilmagan. Boselli tomonidan kiritilgan birinchi gol haqida gapirar ekan, murabbiy bu vaziyatda hujumchi mahorati va darvozabonning xatosi birgalikda ta’sir ko‘rsatganini aytdi.
Yangi futbolchi Masturi debyuti haqida esa, u o‘z imkoniyatini yaxshi ko‘rsatganini, biroq ba’zi vaziyatlarda qiyinchiliklarga duch kelganini ta’kidladi. Umuman olganda, murabbiy jamoaning o‘yini haqida konstruktiv fikrlarni bildirdi va kelgusida yaxshilanishlarga erishishga intilishini aytdi.

Биджиев: Решения VAR запутали игру, непонятно
Главный тренер команды «Динамо» Махачкала Хасанби Биджиев дал интервью телеканалу «Матч ТВ» после матча с командой «Пари НН». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренер высказался о причинах поражения в игре. По его мнению, основной причиной стали ошибки в защите.
Ошибки в обороне негативно повлияли на результат матча. Также тренер отметил, что команда могла бы играть более атакующе, однако созданных возможностей было недостаточно.
Решения системы VAR остаются для тренера непонятными. Он заявил, что решения этой системы часто вызывают споры и негативно влияют на ход игры.
Отмена гола, который считался одним из важных моментов матча, повлияла на моральный дух команды. Тренер отметил, что его команда не опустила руки и, наоборот, доминировала на поле.
Вместе с тем, созданные возможности были использованы не полностью. Говоря о первом голе, забитом Бозелли, тренер отметил, что в этой ситуации сыграли роль как мастерство нападающего, так и ошибка вратаря.
Что касается дебюта нового футболиста Мастури, он подчеркнул, что тот хорошо проявил себя, но в некоторых моментах столкнулся с трудностями. В целом тренер дал конструктивную оценку игре команды и заявил о стремлении к улучшениям в будущем.