Xavi Simonsning Leyptsigdagi oxirgi o‘yini bo‘lishi mumkin
Rasenball Leyptsig jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Xavi Simons klubni almashtirishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gollandiyalik futbolchi bir necha haftadan beri o‘zining Chelsi klubiga o‘tishini kutmoqda. Mental jihatdan allaqachon Londonda bo‘lsa-da, "qizil buqalar" jamoasining murabbiylar shtabi uni Bundesliganing birinchi turi doirasida juma kuni bo‘lib o‘tadigan Bavariya jamoasiga qarshi o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushirishni rejalashtirmoqda.
Jurnalist Florian Plettenbergning ma’lumot berishicha, 22 yoshli futbolchining Chelsi klubiga transferi yaqin orada yakunlanishi kutilmoqda. Xavi Simons London klubi bilan shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishgan va boshqa takliflarni ko‘rib chiqishni istamayapti.
Biroq, Rasenball Leyptsigga rasmiy transfer taklifi hali kelib tushmagan. Shu bois, futbolchining klub almashishi yaqin kunlarda rasmiylashtirilishi kutilmoqda.
Simonsning yangi jamoasida faoliyatini davom ettirishi uning kelajagi uchun muhim qadam hisoblanadi. Klublar o‘rtasidagi muzokaralar yakuniga yetgach, transfer jarayoni rasmiy tarzda e’lon qilinadi.

Это может быть последняя игра Хави Симонса в Лейпциге
Полузащитник-нападающий команды РБ Лейпциг Хави Симонс готовится к смене клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Голландец уже несколько недель ожидает перехода в свой клуб Челси. Ментально он уже находится в Лондоне, однако тренерский штаб «красных быков» планирует выпустить его в основном составе в матче первого тура Бундеслиги против команды Баварии, который состоится в пятницу.
По информации журналиста Флориана Плеттенберга, переход 22-летнего футболиста в Челси ожидается в ближайшее время. Хави Симонс достиг соглашения с лондонским клубом по условиям контракта и не намерен рассматривать другие предложения.
Однако официального предложения о трансфере в РБ Лейпциг пока не поступало. Поэтому ожидается, что смена клуба футболистом будет оформлена официально в ближайшие дни.
Продолжение карьеры Симонса в новом клубе является важным шагом для его будущего. После завершения переговоров между клубами процесс трансфера будет официально объявлен.