Karrager: Arteta Dyokereshni muhim o‘yinlarda qo‘ymaydi
Mashhur sobiq futbolchi Jeymi Karrager fikricha, Viktor Dyokeresh «Arsenal» ning muhim o‘yinlarida Mikel Artetaning birinchi tanlovi emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shved hujumchi «kanonirlar» safida birinchi marta birinchi turda «Manchester Yunayted»ga qarshi o‘yinda maydonga tushdi. Jamoa 1:0 hisobida g‘alaba qozondi, biroq Dyokeresh o‘zining kuchli tomonlarini ko‘rsata olmadi.
Ko‘pchilik fikricha, London jamoasining yangi futbolchisi «Old Trafford»dagi o‘yinda umuman muvaffaqiyatsiz chiqdi. Karragerning so‘zlariga ko‘ra, muhim o‘yinlarda Arteta hujumda Haverts variantiga qaytadi.
U Dyokereshning o‘yinini va gol urishini ko‘rganini, «Lids»ga qarshi o‘yinda o‘zini ko‘rsata olishini aytadi, ammo uchinchi turda «Liverpul»ga qarshi o‘yinda Haverts maydonga tushishiga ko‘proq ishonadi. Viktor Dyokeresh iyul oyida «Arsenal» tomonidan Lissabonning «Sporting» klubidan 66 million yevroga sotib olingan.

Каррагер: Артета не будет выпускать Дьокера в важных матчах
По мнению известного бывшего футболиста Джейми Кэррагера, Виктор Дьокереш не является первым выбором Микеля Артеты в важных матчах «Арсенала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шведский нападающий впервые вышел на поле в составе «канониров» в первом туре в матче против «Манчестер Юнайтед». Команда одержала победу со счётом 1:0, однако Дьокереш не смог показать свои сильные стороны.
По мнению многих, новый игрок лондонской команды полностью провалился в игре на «Олд Траффорд». По словам Кэррагера, в важных матчах Артета вернётся к варианту с Хаверцем в атаке.
Он отметил, что видел игру и гол Дьокереша, считает, что тот сможет проявить себя в матче против «Лидса», но больше верит, что в третьем туре против «Ливерпуля» на поле выйдет Хаверц. Виктор Дьокереш был приобретён «Арсеналом» в июле у лиссабонского «Спортинга» за 66 миллионов евро.