U iyul oyida Kataloniya grandiga qo‘shilganidan so‘ng, nemis murabbiyining uning qaroriga katta ta’sir ko‘rsatganini tan oldi. Hamkorlik joriy mavsum oxirigacha davom etadi va «Barselona» futbolchini sotib olish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Reshfordning so‘zlariga ko‘ra, Flik juda muloqotchi va to‘g‘riso‘z murabbiy bo‘lib, ayniqsa jamoada ko‘p yosh futbolchilar mavjud bo‘lganida bu juda muhimdir. Murabbiyning ko‘rsatmalari aniq va tushunarli bo‘lishi kerak.
Flik jamoaning o‘tgan mavsumdan ham yaxshiroq natija ko‘rsatishini istaydi va Reshford bu muvaffaqiyatga ishonadi. U Flikni o‘z sohasida noyob mutaxassis sifatida ta’riflaydi, u ajoyib futbolchilar bilan ishlash qobiliyatiga ega.
La Liga musobaqasining birinchi turida «Barselona» «Malyorkani» 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu g‘alaba jamoaning yangi mavsumdagi kuchli niyatlarini ko‘rsatadi va Flik rahbarligida jamoa yanada yuqori natijalar sari intilmoqda.

Решфорд Флик высоко оценил стиль тренерской работы
Фланговый защитник «Барселоны» Маркус Решфорд, арендованный у «Манчестер Юнайтед», поделился своими мыслями о главном тренере «сине-гранатовых» Хансе-Дитере Флике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он признал, что после присоединения к каталонскому гранду в июле немецкий тренер оказал большое влияние на его решение. Сотрудничество продлится до конца текущего сезона, и «Барселона» получит возможность выкупить футболиста.
По словам Решфорда, Флик — очень коммуникабельный и прямолинейный тренер, что особенно важно при большом количестве молодых игроков в команде. Инструкции тренера должны быть чёткими и понятными.
Флик хочет, чтобы команда показала результат лучше, чем в прошлом сезоне, и Решфорд верит в этот успех. Он описывает Флика как уникального специалиста в своей области, обладающего способностью работать с выдающимися футболистами.
В первом туре Ла Лиги «Барселона» победила «Мальорку» со счётом 3:0. Эта победа демонстрирует сильные намерения команды в новом сезоне, и под руководством Флика команда стремится к ещё более высоким результатам.