«Yuventus» jamoasining yarim himoyachisi Manuel Lokatelli faoliyatini Saudiya Arabistonida davom ettirish imkoniyatiga ega. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum qilinishicha, «Al-Ahli» klubi 27 yoshli futbolchi uchun «eski sinyora»ga 25 million yevro taklif qilgan, biroq rad javobini olgan. Journalistik manbalarga ko‘ra, Turin jamoasi yarim himoyachini faqat 35 million yevrodan yuqori taklif kelganda sotishni ko‘rib chiqadi.
Saudiya klubi italiyalik futbolchiga yiliga 10 million yevro maosh va 2 million yevro bonus to‘lashga tayyor bo‘lib, bu hozirgi maoshidan uch- to‘rt barobar ko‘proqdir. Manuel Lokatelli «Yuventus» bilan 2028 yilgacha amalda bo‘lgan shartnomaga ega.
Bu holat futbolchining kelajagi va klubning transfer siyosati haqida muhim ma’lumot beradi. Saudiya Arabistoni klublarining yuqori moliyaviy imkoniyatlari Yevropa futbolchilarini o‘z safiga jalb qilishda davom etmoqda.
Lokatellining bu taklifni qabul qilishi yoki «Yuventus»da qolishi futbolchining faoliyatidagi muhim burilish nuqtasi bo‘lishi mumkin. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yaqin kelajakda aniqlik kiritiladi.

Саудовский клуб утроил зарплату Локателли
Полузащитник команды «Ювентус» Мануэль Локателли имеет возможность продолжить карьеру в Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что клуб «Аль-Ахли» предложил «старой синьоре» 25 миллионов евро за 27-летнего футболиста, однако получил отказ. По данным журналистских источников, туринская команда рассмотрит продажу полузащитника только при предложении свыше 35 миллионов евро.
Саудовский клуб готов платить итальянскому футболисту зарплату в 10 миллионов евро в год и бонус в 2 миллиона евро, что в три-четыре раза превышает его текущий оклад. Мануэль Локателли имеет контракт с «Ювентусом», действующий до 2028 года.
Эта ситуация дает важную информацию о будущем футболиста и трансферной политике клуба. Высокие финансовые возможности клубов Саудовской Аравии продолжают привлекать европейских футболистов в свои ряды.
Принятие Локателли этого предложения или его оставание в «Ювентусе» может стать важным поворотным моментом в карьере игрока. Соглашения между клубом и футболистом будут уточнены в ближайшем будущем.