Futbolchi Markus Reshford joriy mavsumda jamoaning imkoniyatlarini ijobiy baholamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Barselona» La Liga musobaqasining birinchi turida «Malyorka» jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Shu o‘yinda Angliyadan kelgan va «Manchester Yunayted»dan ijaraga olingan futbolchining debyuti ham bo‘lib o‘tdi.
Reshfordning so‘zlariga ko‘ra, jamoa barcha sovrinlarni qo‘lga kiritishga tayyor. U mavsum davomida barcha musobaqalarda g‘alaba qozonish mumkinligiga ishonch bildiradi.
O‘tgan mavsumda Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa Ispaniya ichki turnirlarining barchasida g‘olib chiqqan, ammo Chempionlar Ligasi yarim finalida Milanning «Inter» jamoasiga imkoniyatni boy bergan. Jamoa yangi mavsumda yanada kuchliroq natijalar ko‘rsatishga intilmoqda va muxlislar oldida katta umidlarni ro‘yobga chiqarishga harakat qilmoqda.
Bu mavsumda «Barselona» futbolchilari o‘z o‘yinlarini yanada takomillashtirishga va barcha musobaqalarda yuqori natijalarga erishishga intiladi.

Решфорд: Барселона может выиграть все трофеи
Футболист Маркус Решфорд положительно оценивает возможности команды в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Барселона» в первом туре Ла Лиги обыграла команду «Мальорка» со счётом 3:0. В этом матче состоялся дебют футболиста из Англии, арендованного у «Манчестер Юнайтед».
По словам Решфорда, команда готова завоевать все трофеи. Он уверен, что в течение сезона можно одержать победы во всех соревнованиях.
В прошлом сезоне команда под руководством Ханса-Дитера Флика выиграла все внутренние турниры Испании, но упустила шанс в полуфинале Лиги чемпионов, проиграв миланскому «Интеру». Команда стремится показать ещё более сильные результаты в новом сезоне и оправдать большие надежды болельщиков.
В этом сезоне футболисты «Барселоны» стремятся улучшить свою игру и добиться высоких результатов во всех соревнованиях.