Karrager Estevaoning Chelsea’dagi kelajagini baholadi
Sobiq ingliz futbolchisi Jeymi Karrager "Chelsi" klubining yangi o‘yinchisi Estevao Vilyan haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 18 yoshli qanot himoyachisi iyul oyida "Palmeiras"dan Londondagi klubga ko‘chib o‘tganini ta’kidladi. Transfer bir yarim yil oldin amalga oshirilgan bo‘lsa-da, braziliyalik futbolchi Yevropaga o‘tish uchun voyaga yetishini kutishga majbur bo‘lgan.
Karragerning so‘zlariga ko‘ra, Estevao bu mavsumda kuzatishga arzigulik o‘yinchilardan biri hisoblanadi. U allaqachon Braziliya terma jamoasida o‘ynagan va Klublar jahon chempionatida "Chelsi" darvozasiga gol urgan.
Estevao o‘ziga xos o‘yinchi bo‘lib, yoshligiga qaramay, tez orada asosiy tarkibga kirish imkoniyatiga ega. Jeymi Karrager uning "Vest Xem"ga qarshi juma kuni bo‘ladigan o‘yinda maydonga tushish ehtimoli yuqori ekanligini ta’kidladi.
Estevao "Chelsi" safida Angliya Premer Ligasi birinchi turidagi "Kristal Pelas"ga qarshi o‘yinda zaxiradan maydonga tushib, debyut qilgan. Umuman olganda, uning kelajagi porloq ko‘rinadi va u klub uchun muhim o‘yinchilardan biriga aylanishi kutilmoqda.

Каррагер оценил будущее Эстевана в Челси
Бывший английский футболист Джейми Кэррагер высказался о новом игроке клуба «Челси» Эстеване Вильяне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что 18-летний защитник фланга в июле перешёл из «Палмейраса» в лондонский клуб. Хотя трансфер был осуществлён полтора года назад, бразильский футболист был вынужден дождаться совершеннолетия, чтобы перейти в Европу.
По словам Кэррагера, Эстеван является одним из игроков, за которыми стоит следить в этом сезоне. Он уже выступал за сборную Бразилии и забил гол в ворота «Челси» на клубном чемпионате мира.
Эстеван — уникальный игрок, и несмотря на свой возраст, вскоре он получит возможность войти в основной состав. Джейми Кэррагер подчеркнул, что вероятность его выхода на поле в матче против «Вест Хэма» в пятницу высока.
Эстеван дебютировал за «Челси», выйдя на замену в первом туре Английской Премьер-лиги против «Кристал Пэлас». В целом, его будущее выглядит многообещающим, и ожидается, что он станет одним из ключевых игроков клуба.