Medvedev Pari NN ning birinchi g‘alabasini sharhladi
Rossiya chempionatining beshinchi turining yakuniy o‘yinida «Pari NN» jamoasi Mahachqaladagi «Dinamo» bilan to‘qnash keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nijny Novgorodliklar 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. O‘yindan keyin «Pari NN» jamoasi darvozaboni Nikita Medvedev o‘z fikrlarini bildirdi.
U o‘z so‘zlarida jamoaga yordam berishga muvaffaq bo‘lganini, o‘yinchilar yaxshi gollar urganini ta’kidladi. Uchrashuvda uch ochko olish juda muhim bo‘lganini, beshta o‘yin oxirida ochkosiz qolish noqulay bo‘lishini aytdi.
Jamoani boshqarayotgan Aleksey Shpilevskiy rahbarligida «Pari NN» uch ochko to‘plab, turnir jadvalida oxirdan ikkinchi o‘rinda turibdi. Keyingi o‘yin Nijny Novgorodliklar poytaxtdagi «Dinamo» jamoasiga qarshi mehmondagi uchrashuv bo‘ladi.
Uchrashuv 23 avgustga belgilangan. Jamoa muxlislari va futbol ixlosmandlari uchun bu o‘yin muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Медведев прокомментировал первую победу Пари НН
В заключительном матче пятого тура чемпионата России команда «Пари НН» встретилась с махачкалинским «Динамо». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Нижегородцы одержали победу со счётом 2:0. После игры вратарь «Пари НН» Никита Медведев поделился своими впечатлениями.
Он отметил, что ему удалось помочь команде, игроки забили хорошие голы. Получение трёх очков в матче было очень важным, так как оставаться без очков после пяти игр было бы неудобно.
Под руководством главного тренера Алексея Шпилевского «Пари НН» набрал три очка и занимает предпоследнее место в турнирной таблице. Следующий матч нижегородцы проведут в гостях против столичного «Динамо».
Встреча назначена на 23 августа. Эта игра имеет большое значение для болельщиков команды и любителей футбола.