Pari NN birinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi
Rossiya chempionatining beshinchi turida «Pari NN» jamoasi Mahachqala shahrining «Dinamo» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu g‘alaba haqida Nijny Novgorod jamoasi himoyachisi Vadim Pigas fikr bildirdi. U o‘zining debyut o‘yinini o‘tkazganini va jamoaning g‘alaba qozonganini ta’kidladi.
Bu jamoa uchun chempionatdagi birinchi g‘alaba bo‘lib, barcha his-tuyg‘ular ijobiy ekanligini aytdi. Nijny Novgorod jamoasi mavsumdagi birinchi ochkolarini qo‘lga kiritib, Rossiya chempionati turnir jadvalida 15-o‘ringa ko‘tarildi.
Keyingi o‘yinda ular 23 avgust kuni Moskva shahrining «Dinamo» jamoasiga qarshi safarda maydonga tushadi. Ushbu o‘yin jamoaning navbatdagi muhim bahsi hisoblanadi.
Jamoa murabbiyi Aleksey Shpilevskiy boshchiligida o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rmoqda va natijalarni yaxshilashga intilmoqda.

Pari NN одержал первую победу
В пятом туре чемпионата России команда «Пари NN» обыграла махачкалинский «Динамо» со счётом 2:0. Об этом сообщил Euro-football.ru.
За эту победу высказался защитник нижегородской команды Вадим Пигас. Он отметил, что провёл свой дебютный матч и команда одержала победу.
Это первая победа команды в чемпионате, и все эмоции положительные. Команда из Нижнего Новгорода набрала первые очки в сезоне и поднялась на 15-е место в турнирной таблице чемпионата России.
В следующем матче они 23 августа сыграют в гостях с московским «Динамо». Эта игра считается очередным важным поединком для команды.
Под руководством тренера Алексея Шпилевского команда готовится к играм и стремится улучшить результаты.