PSJ hujumchisi Randal Kolo-Muani «Yuventus»ga qaytishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar o‘rtasidagi muzokaralar murakkab kechayotgan bo‘lsa-da, «eski sinyora» rahbariyati fransiyalik futbolchini yana ijaraga olishga ishonch bildirmoqda. Kelishuvda ma’lum shartlar bajarilganda majburiy xarid qilish bandi ham qo‘shiladi.
Bu haqda futbol bo‘yicha ichki manba Nikolo Skira ma’lum qildi. Randal Kolo-Muani «Yuventus»ga qaytish niyatida ekanligi allaqachon ma’lum.
Turin klubi 26 yoshli futbolchi bilan 2030 yilgacha mo‘ljallangan shartnomani kelishib oldi. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida «bianconeri» safida o‘ynagan hujumchi 22 o‘yinda o‘nta gol urdi va uchta samarali uzatma berdi.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi sezilarli bo‘ldi. Hozirgi kelishuv futbolchining faoliyatini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.
Shuningdek, «Yuventus» uni doimiy asosda o‘z safiga qo‘shib olmoqchi. Bu transfer jamoaning hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan strategiyaning bir qismidir.

Ювентус скоро купит Коло-Муани
Нападающий ПСЖ Рандал Коло-Муани близок к возвращению в «Ювентус». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя переговоры между клубами проходят сложно, руководство «старой синьоры» уверено в том, что французский футболист снова будет взят в аренду. В соглашение будет включён пункт обязательного выкупа при выполнении определённых условий.
Об этом сообщил внутренний источник в футболе Николо Скира. Уже известно, что Рандал Коло-Муани намерен вернуться в «Ювентус».
Туринский клуб согласовал контракт с 26-летним футболистом до 2030 года. Во второй половине прошлого сезона нападающий, выступавший за «бьянконери», забил десять голов в 22 матчах и сделал три результативные передачи.
Его вклад в команду был заметен. Текущее соглашение призвано укрепить карьеру игрока.
Кроме того, «Ювентус» хочет приобрести его на постоянной основе. Этот трансфер является частью стратегии по усилению атакующей линии команды.