Rossiya futbolida Stankovich vaziyatni o‘zgartirmaydi
Rossiyaning “Spartak” jamoasida ishlayotgan serbiyalik murabbiy Deyan Stankovich faoliyati haqida “Rostov”ning sobiq himoyachisi Ivan Novoseltsev fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaziyatda futbolchilar, murabbiy va muxlislar uchun juda qiyin. Agar jamoada o‘zgarishlar sodir bo‘lmasa, natijalar yaxshilanishini kutish mantiqsizdir.
Novoseltsev Stankovich vaziyatni o‘zgartira olmasligiga ishonch bildirdi. Rossiya chempionatining beshinchi turida “Spartak” o‘z maydonida Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi.
Ushbu o‘yindan so‘ng Stankovich jamoasi musobaqa jadvalida 13-o‘rinda bormoqda. Keyingi bahsda “Spartak” safarda Qozonning “Rubin” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Jamoaning natijalarini yaxshilash uchun murabbiy va futbolchilarga katta ishlar qilish kerakligi ta’kidlandi.

В российском футболе Станкович ситуацию не изменит
Бывший защитник «Ростова» Иван Новосельцев высказался о деятельности сербского тренера Деяна Станковича, работающего в российском клубе «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в нынешней ситуации очень тяжело футболистам, тренеру и болельщикам. Если в команде не произойдут изменения, ждать улучшения результатов бессмысленно.
Новосельцев выразил уверенность, что Станкович не сможет изменить ситуацию. В пятом туре чемпионата России «Спартак» сыграл дома вничью 2:2 с петербургским «Зенитом».
После этой игры команда Станковича занимает 13-е место в турнирной таблице. В следующем матче «Спартак» сыграет в гостях с казанским «Рубином».
Отмечается, что для улучшения результатов команде, тренеру и футболистам предстоит проделать большую работу.