Serb himoyachisi Nemanya Stoyich, huquqlari Tel-Aviv shahridagi "Makkabi" klubiga tegishli bo‘lgan futbolchi, Rossiya Premer-ligasiga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sport5 nashri xabar bermoqda. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, Premer-liganing so‘nggi o‘rinlaridan birini egallagan "Sochi" klubi markaziy himoyachini o‘z safiga qo‘shishni istamoqda.
Klublar o‘rtasida kelishuv yuzasidan muzokaralar boshlandi. Stoyichning bozor qiymati taxminan 2,7 million yevroga baholanmoqda.
Himoyachining Isroil klubi bilan tuzilgan shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. "Sochi" jamoasi Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumida yaxshi boshlay olmadi.
Beshta turdan so‘ng, Robert Moreno boshchiligidagi jamoa faqat bitta ochko to‘plab, musobaqa jadvalining oxirgi o‘rnida turibdi. Klubning natijalari jamoaning mavsum davomida yaxshilanishi uchun qo‘shimcha ishlarni talab qilmoqda.

Сочи планирует приобрести сербского защитника
Сербский защитник Неманья Стойич, права на которого принадлежат клубу "Маккаби" из Тель-Авива, может перейти в Российскую Премьер-лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Sport5. По данным источника, клуб "Сочи", занимающий одно из последних мест в Премьер-лиге, хочет усилить свой состав центральным защитником.
Между клубами начались переговоры по поводу соглашения. Рыночная стоимость Стойича оценивается примерно в 2,7 миллиона евро.
Контракт защитника с израильским клубом действует до середины 2027 года. Команда "Сочи" не смогла хорошо начать новый сезон Российской Премьер-лиги.
После пяти туров команда под руководством Роберта Морено набрала всего одно очко и занимает последнее место в турнирной таблице. Результаты клуба требуют дополнительных усилий для улучшения игры команды в течение сезона.