Marsel Lichka Dinamoga qaytish haqida fikr bildirdi
Chex mutaxassisi Marsel Lichka, ilgari Moskva «Dinamo» jamoasiga rahbarlik qilgan, «oq-ko‘k» jamoaga qaytishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Dinamo»ga qaytish taklifi bo‘lsa, qanday qaror qilishi haqida fikr bildirdi. Marsel Lichka hozirda Turkiya chempionatida faoliyat yuritayotgan «Karagyumruk» jamoasi bilan shartnomaga ega ekanligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda jamoada bajariladigan ko‘p ishlar bor va u «Dinamo» haqida o‘ylamayapti. Chex mutaxassis 2025-yil may oyida Moskva jamoasini tark etgan.
Hozirgi kunda «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi rossiyalik mutaxassis Valeriy Karpin hisoblanadi. Uning rahbarligida Moskva jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida 12-o‘rinda bormoqda.
Jamoaning kelajakdagi rejalariga qarab, murabbiylar tarkibi va strategiyasi o‘zgarishi mumkinligi ehtimoldan xoli emas. Marsel Lichkaning qaytishi haqida hozircha aniq ma’lumot yo‘q.

Марсель Личка высказался о возвращении в Динамо
Чешский специалист Марсель Личка, ранее возглавлявший московскую команду «Динамо», ответил на вопрос о возможном возвращении в «бело-голубую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказался о том, как бы он принял решение, если бы получил предложение вернуться в «Динамо». Марсель Личка подчеркнул, что в настоящее время у него есть контракт с командой «Карагюмрюк», выступающей в чемпионате Турции.
По его словам, сейчас в команде много работы, и он не думает о «Динамо». Чешский специалист покинул московскую команду в мае 2025 года.
В настоящее время главным тренером «Динамо» является российский специалист Валерий Карпин. Под его руководством московская команда занимает 12-е место в турнирной таблице Премьер-лиги.
В зависимости от будущих планов команды, возможно изменение тренерского состава и стратегии. О возвращении Марселя Лички пока нет точной информации.