Radimov Spertsyanni Southgemptonga o‘tmaslikka chaqirdi
Rossiya terma jamoasi va Sankt-Peterburgning Zenit jamoasida o‘ynagan sobiq futbolchi Vladislav Radimov Krasnodar jamoasining yarim himoyachisi Eduard Spertsyaning Southgempton klubiga o‘tishi mumkinligi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Championship ligasida o‘yinda raqib bilan qattiq kurash olib boriladi va Spertsyan bunday sharoitga tayyor emas. Radimovning fikricha, Spertsyan uchun La Liga takliflari ko‘proq mos keladi, chunki u yerda o‘yin uslubi unga qulayroq bo‘ladi.
Ekspert bu fikrlarni “Bu futbol, aka!” nomli YouTube kanalida aytib o‘tdi. Hozirgi vaqtda Spertsyaning bozor qiymati 25 million yevro atrofida baholanmoqda.
Uning Krasnodar bilan amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanadi. Joriy mavsumda Rossiya chempionatida Eduard beshta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va to‘rtta golli pas berdi.

Радимов призвал Сперцянни не переходить в Саутгемптон
Бывший футболист сборной России и петербургского «Зенита» Владислав Радимов высказался по поводу возможного перехода полузащитника «Краснодара» Эдуарда Сперцяна в клуб «Саутгемптон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в Чемпионшипе ведётся жёсткая борьба с соперником, и Сперцян не готов к таким условиям. По мнению Радимова, предложения из Ла Лиги больше подходят Сперцяну, так как там стиль игры будет для него комфортнее.
Эксперт высказал эти мысли на YouTube-канале «Это футбол, брат!». В настоящее время рыночная стоимость Сперцяна оценивается примерно в 25 миллионов евро.
Действующий контракт игрока с «Краснодаром» истекает следующим летом. В текущем сезоне в чемпионате России Эдуард провёл пять матчей, забил три гола и отдал четыре результативные передачи.