Rossiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi Yegor Titov Moskva “Spartak” va Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi Premyer liga beshinchi tur bahsining durang bilan yakunlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar “Lukoyl Arena” stadionida 2:2 hisobida durang o‘ynashdi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi holat hammani qoniqtirmayapti.
“Spartak”ni chempionatning yetakchi jamoalaridan biri deb atash mumkin emas. Garchi “Zenit” kamchilikda qolgan bo‘lsa-da, “Spartak” g‘alaba qozonishi mumkin edi.
Rossiya chempionatining beshta turidan so‘ng, “qizil-oq” jamoasi besh ochko to‘pladi. Deyan Stankovich boshqaruvidagi jamoa Premyer liga turnir jadvalida 13-o‘rinda turibdi.

Титов: Спартак сейчас не лидер чемпионата
Бывший футболист сборной России Егор Титов высказался о ничейном результате пятого тура Премьер-лиги между московским «Спартаком» и петербургским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды сыграли вничью 2:2 на стадионе «Лукойл Арена». По словам специалиста, текущая ситуация никого не устраивает.
«Спартак» нельзя назвать одним из лидеров чемпионата. Хотя «Зенит» играл в меньшинстве, «Спартак» мог одержать победу.
После пяти туров чемпионата России команда «красно-белых» набрала пять очков. Команда под руководством Деяна Станковича занимает 13-е место в турнирной таблице Премьер-лиги.