Rossiya milliy terma jamoasining sobiq yarim himoyachisi Yegor Titov Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasida o‘ynayotgan sobiq "Spartak" futbolchisi Aleksandr Sobolev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z faoliyati davomida bunday holatga guvoh bo‘lmaganini ta’kidladi. Titovning aytishicha, uning faoliyatida klubga sodiqlik muhim ahamiyatga ega bo‘lgan.
Shu bilan birga, u Sobolevning harakatlarini tanqid qilishga haqqi yo‘qligini ma’lum qildi. Sobolev o‘tgan yil yozida Moskva shahridan Sankt-Peterburgga ko‘chib o‘tgan.
Joriy mavsumda markaziy hujumchi "Zenit" safida oltita o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va bitta golga uzatma berdi. Sobolevning jamoaga qo‘shgan hissasi jamoa faoliyatida muhim o‘rin tutmoqda.
Uning o‘yini muxlislar va mutaxassislar tomonidan e’tirof etilmoqda. Sobolevning yangi jamoasida faoliyati davomida ko‘rsatgan natijalari uning professional futbolchi sifatidagi darajasini ko‘rsatadi.

Титов не может критиковать деятельность Соболева
Бывший полузащитник национальной сборной России Егор Титов высказался о бывшем футболисте "Спартака", который сейчас играет в петербургском "Зените", Александре Соболеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что за время своей карьеры не сталкивался с подобной ситуацией. По словам Титова, в его деятельности важное значение имела преданность клубу.
Вместе с тем он заявил, что не имеет права критиковать действия Соболева. Соболев прошлым летом переехал из Москвы в Санкт-Петербург.
В текущем сезоне центральный нападающий сыграл за "Зенит" в шести матчах, забил два гола и отдал одну результативную передачу. Вклад Соболева в команду занимает важное место в деятельности коллектива.
Его игру признают болельщики и специалисты. Результаты, показанные Соболевым в новой команде, демонстрируют его уровень как профессионального футболиста.