Titov Maksimenko o‘yini haqida tanqidiy fikr bildirdi
Moskva “Spartak”ining sobiq futbolchisi Yegor Titov “xalq jamoasi” darvozaboni Aleksandr Maksimenko o‘yini darajasi haqida tanqidiy fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Maksimenko ko‘proq xatolarga yo‘l qo‘yayotgani haqida savollar borligini ta’kidladi. Sobiq futbolchi so‘zlariga ko‘ra, kimdir uning ustida ishlayotgan bo‘lishi kerak, ammo ko‘rilayotgan xatolar natijasi xavotirga soladi.
Joriy mavsumda Rossiya Premyer ligasida 27 yoshli darvozabon beshta o‘yinda maydonga tushdi. Maksimenko o‘z darvozasidan o‘n gol o‘tkazib yubordi, faqat bitta uchrashuvda darvozasini toza saqladi.
Rossiya chempionatining beshta turidan so‘ng “qizil-oq” jamoasi beshta ochko bilan turnir jadvalida 13-o‘rinda bormoqda. Umuman olganda, jamoaning natijalari va darvozabonning o‘yini muhokama qilinmoqda, bu esa jamoa uchun muhim masala hisoblanadi.

Титов высказал критическое мнение об игре Максименко
Бывший футболист московского «Спартака» Егор Титов высказал критическое мнение о уровне игры вратаря «народной команды» Александра Максименко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что есть вопросы по поводу того, что Максименко допускает слишком много ошибок. По словам бывшего футболиста, кто-то должен работать над ним, однако наблюдаемые ошибки вызывают беспокойство.
В текущем сезоне 27-летний вратарь провёл пять матчей в Российской Премьер-лиге. Максименко пропустил десять голов и только в одном матче сохранил свои ворота в неприкосновенности.
После пяти туров чемпионата России команда «красно-белых» занимает 13-е место в турнирной таблице с пятью очками. В целом обсуждаются результаты команды и игра вратаря, что является важным вопросом для клуба.