Titov legionerlar soni limitini kuchaytirishni qo‘llab-quvvatladi
Rossiya milliy terma jamoasi va Moskva «Spartak» klubining sobiq yarim himoyachisi Egor Titov legionerlar sonini cheklashni kuchaytirish haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, xorijlik futbolchilar jamoada o‘ynash uchun o‘zlarini haqli ko‘rsatishlari kerak. Titovning aytishicha, chet ellik futbolchilar zarur, lekin ular o‘z o‘rnini raqobat asosida topishi muhim.
Shu sababli, u milliy futbolchilar to‘g‘ri raqobat sharoitida maydonga tushishini qo‘llab-quvvatlaydi. Oldinroq xabar berilishicha, chempionatda maydonda beshta legioner o‘ynashi va ro‘yxatda o‘n nafargacha bo‘lishi mumkinligi haqida yangi qoidalar joriy etilishi mumkin.
Hozirgi vaqtda Rossiya futbolida legionerlar uchun «8+13» formatidagi limit amal qilmoqda. Hozirgi paytda Rossiya Premer Ligasi yetakchisi «Lokomotiv» klubi ko‘proq mahalliy futbolchilarga tayanmoqda.
Bu esa milliy futbolni rivojlantirishga xizmat qiladi. Shunday qilib, chempionatda legionerlar sonini tartibga solish milliy futbolchilar uchun imkoniyat yaratadi va sportdagi raqobatni oshiradi.

Titov поддержал увеличение лимита на количество легионеров
Бывший полузащитник сборной России и московского клуба «Спартак» Егор Титов высказался за ужесточение ограничений на количество легионеров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, иностранные футболисты должны заслужить право играть в команде. Титов отметил, что легионеры необходимы, но важно, чтобы они занимали свои места на основе конкуренции.
Поэтому он поддерживает выход на поле национальных футболистов в условиях честной конкуренции. Ранее сообщалось, что в чемпионате могут ввести новые правила, согласно которым на поле смогут играть пять легионеров, а в заявке их может быть до десяти.
В настоящее время в российском футболе действует лимит «8+13» для легионеров. Сейчас лидер Российской Премьер-Лиги клуб «Локомотив» больше опирается на местных футболистов.
Это способствует развитию национального футбола. Таким образом, регулирование количества легионеров в чемпионате создаёт возможности для национальных игроков и повышает конкуренцию в спорте.