Tashuev: Spartak Zenitga qarshi o‘yinini tushuntirdi
Rossiya chempionatining beshinchi turidagi markaziy o‘yinda poytaxtning «Spartak» jamoasi Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovichning o‘yin haqidagi fikrlarini futbol mutaxassisi Sergey Tashuev bildirdi. Mutaxassis fikricha, «Spartak» maydonda nima qilishni bilmayapti.
Jamoa ko‘pchilikka ega bo‘lganidan so‘ng tinchlandi, shuning uchun hisobni saqlab qololmadi. Hozirgi vaqtda «qizil-oq» jamoasi beshta ochko to‘plagan bo‘lib, Premyer-liga turnir jadvalida 13-o‘rinda turibdi.
Stankovich jamoasi navbatdagi o‘yinni Kazanning «Rubin» jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv 23 avgust, shanba kuni bo‘lib, Moskva vaqti bilan soat 14:00 da boshlanadi.

Ташуев: объяснил игру Спартака против Зенита
В центральном матче пятого тура чемпионата России команда столичного «Спартака» сыграла вничью 2:2 с командой «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Мнения о матче главного тренера команды Деяна Станковича высказал футбольный эксперт Сергей Ташуев. По мнению специалиста, «Спартак» не знает, что делать на поле.
Команда успокоилась после того, как получила преимущество в численности, поэтому не смогла сохранить счет. В настоящее время «красно-белые» набрали пять очков и занимают 13-е место в турнирной таблице Премьер-лиги.
Команда Станковича проведет следующий матч против казанского «Рубина». Эта встреча состоится 23 августа, в субботу, и начнется в 14:00 по московскому времени.