Sulaymonov: Rostov vaziyatni o‘zgartirishga intilmoqda
«Rostov» jamoasining hujumchisi Timur Sulaymonov 2025/2026 yilgi mavsum boshlanishidagi jamoa faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa to‘g‘ri yo‘nalishda harakat qilmoqda. Ba’zan safarga chiqishlar sabab mashg‘ulotlar soni kamayadi, biroq bu holatni o‘zgartirishga harakat qilishadi.
Sulaymonovning aytishicha, vaqt talab qilinadi va ular vaziyatni o‘zgartirishga intilmoqda. Hozirda Jonathan Alba boshqaruvidagi jamoa uch ochko bilan Premyer-liganing turnir jadvalida 14-o‘rinda bormoqda.
Keyingi o‘yin «Rostov» uchun Moskvaning «Lokomotiv» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Ushbu bahs 23 avgust, shanba kuni «RJD Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi.
Jamoa muxlislari ushbu o‘yinni diqqat bilan kuzatib borishi kutilmoqda. Sulaymonov va uning jamoadoshlari mavsum davomida yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Сулейманов: Ростов стремится изменить ситуацию
Нападающий команды «Ростов» Тимур Сулейманов высказался о деятельности команды в начале сезона 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда движется в правильном направлении. Иногда из-за выездов количество тренировок сокращается, но они стараются изменить эту ситуацию.
По словам Сулейманова, требуется время, и они стремятся изменить ситуацию. В настоящее время команда под руководством Джонатана Альбы занимает 14-е место в турнирной таблице Премьер-лиги с тремя очками.
Следующий матч «Ростова» пройдет против московского «Локомотива». Эта встреча состоится 23 августа, в субботу, на стадионе «РЖД Арена».
Ожидается, что болельщики команды внимательно будут следить за этой игрой. Сулейманов и его товарищи по команде стремятся показывать хорошие результаты в течение сезона.