Syon klubi Miranchuk transferi bo‘yicha muzokara qilmoqda
Shveytsariyaning "Syon" klubi va Moskvaning "Dinamo" jamoasi rossiyalik yarim himoyachi Anton Miranchukning transferi bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda shveytsariyalik klub prezidenti Kristian Konstantin ma’lum qildi. "Aloqa davom etmoqda", deb xabar beradi "Match TV" rahbari.
Oldinroq Rossiya matbuotida "Dinamo" Anton Miranchuk uchun 1,7 million yevro to‘lashga tayyorligi haqida ma’lumot tarqalgan edi. Anton 2024-yil sentyabr oyida shveytsariya chempionatiga ko‘chib o‘tgan.
Shu vaqtdan beri u 25 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi hamda uchta golga uzatma berdi. Shu bilan birga, "Dinamo" Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumini muvaffaqiyatsiz boshladi va beshta turdan so‘ng faqat 12-o‘rinni egallamoqda.

Клуб Сьон ведет переговоры по трансферу Миранчука
Швейцарский клуб "Сьон" и московское "Динамо" ведут переговоры о трансфере российского полузащитника Антона Миранчука. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил президент швейцарского клуба Кристиан Константин. "Связь продолжается", — сообщает руководитель "Матч ТВ".
Ранее в российской прессе появлялась информация о том, что "Динамо" готово заплатить 1,7 миллиона евро за Антона Миранчука. Антон перешел в швейцарский чемпионат в сентябре 2024 года.
С тех пор он сыграл в 25 матчах, забил два гола и отдал три голевые передачи. При этом "Динамо" неудачно начало новый сезон Российской Премьер-Лиги и после пяти туров занимает лишь 12-е место.