Moskva CSKA jamoasining yarim himoyachisi Matvey Kislyak jamoasining hozirgi tarkibini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoadagi o‘zgarishlarga qaramay, tarkibda jiddiy muammolar yo‘qligini ta’kidladi. Matvey Kislyakning so‘zlariga ko‘ra, barcha futbolchilar maydonga tushishga, jamoa ramzi uchun kurashishga tayyor.
Bu fikrlarni u "Chempionat" nashriga bergan intervyusida bildirdi. Rossiya Premer-ligasining beshinchi turida CSKA boshqa Moskva klubi – Dinamo bilan maydonda uchrashdi.
Fabiyo Chelestini boshchiligidagi CSKA jamoasi 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Beshta turdan so‘ng CSKA 11 ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda.
Moskva jamoasi yetakchi Krasnodar klubidan atigi ikki ochko orqada qolmoqda. Shu bilan birga, jamoa mavsum davomida yuqori natijalarni ko‘rsatishga intilmoqda.

Кисляк: Футболисты ЦСКА готовы к борьбе на поле
Полузащитник московского ЦСКА Матвей Кисляк оценил нынешний состав своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что несмотря на изменения в команде, серьезных проблем в составе нет. По словам Матвея Кисляка, все футболисты готовы выйти на поле и бороться за символ команды.
Об этом он рассказал в интервью изданию "Чемпионат". В пятом туре Российской Премьер-лиги ЦСКА встретился на поле с другим московским клубом – "Динамо".
Команда под руководством Фабио Челестини одержала победу со счетом 3:1. После пяти туров ЦСКА набрал 11 очков и занимает третье место в турнирной таблице.
Московская команда отстает всего на два очка от лидирующего клуба "Краснодар". При этом команда стремится показывать высокие результаты на протяжении всего сезона.