Agent Glebovning Yevropaga o‘tish maqsadini aytdi
Futbol agenti Taymaz Xarkharov, poytaxtdagi CSKA jamoasining o‘yinchisi Kirill Glebov manfaatlarini himoya qiluvchi shaxs, 19 yoshli yarim himoyachining Yevropaga ko‘chib o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, u va Kirillning asosiy maqsadi kelajakda yaxshi Yevropa ligasiga o‘tishdir. Biroq hozircha Glebov CSKA jamoasida etakchi o‘yinchilardan biri sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlashi va yaxshi mavsum o‘tkazishi zarur.
2025/2026 yilgi mavsumda Glebov «armiyachilar» jamoasi tarkibida sakkizta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Kirillning CSKA bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Uning bozor qiymati taxminan bir yarim million yevroga teng. Agentning fikricha, Glebovning kelajakdagi rivojlanishi va muvaffaqiyati uning Yevropaga o‘tish imkoniyatlarini oshiradi.
Shu bilan birga, hozirgi bosqichda jamoada o‘zini ko‘rsatish va tajriba orttirish muhim hisoblanadi.

Агент Глебов сообщил о цели перехода в Европу
Футбольный агент Таймаз Хархаров, представляющий интересы игрока московского ЦСКА Кирилла Глебова, высказался о возможном переходе 19-летнего полузащитника в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, основная цель Кирилла и его команды — в будущем перейти в хороший европейский клуб. Однако сейчас Глебов должен закрепиться в ЦСКА как один из ведущих игроков и провести хороший сезон.
В сезоне 2025/2026 Глебов провёл восемь матчей за «армейцев» и забил три гола. Действующий контракт Кирилла с ЦСКА действует до конца июня 2027 года.
Его рыночная стоимость составляет примерно полтора миллиона евро. По мнению агента, дальнейшее развитие и успехи Глебова увеличат его шансы на переход в Европу.