Shevchenko Zabarniyni Safonov bilan ehtiyot bo‘lishga chaqirdi
Ukrainalik sobiq hujumchi, Milan, Chelsi va Kievning Dinamo jamoalarida o‘ynagan Andrey Shevchenko hamyurtimiz Ilya Zabarniyni Fransiyaning PSJ klubida to‘p surayotgan rus darvozaboni Matvey Safonov bilan muloqotda ehtiyot bo‘lishga chaqirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport24 manbasining xabariga ko‘ra, Shevchenko Ilya bilan transferdan oldin suhbatlashgan va unga Safonov bilan aloqada ehtiyotkorlikni maslahat bergan. Hozirda Andrey Shevchenko Ukraina futbol assotsiatsiyasi raisi lavozimida faoliyat yuritmoqda.
22 yoshli Ilya Zabarniy Angliyaning Bornmut klubidan Parijning PSJ jamoasiga o‘tgan. Ukrainalik futbolchining transferi fransuz klubiga 63 million yevroga tushgan.
Zabarniy PSJ bilan 2030 yil iyun oyigacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma imzolagan. Bu o‘zgarishlar futbol sohasida katta e’tibor qozondi va yosh futbolchining kelajagi uchun muhim qadam sifatida baholanmoqda.

Шевченко призвал Забарного и Сафонова быть осторожными
Украинский бывший нападающий, игравший за Милан, Челси и киевское Динамо, Андрей Шевченко призвал нашего соотечественника Илью Забарного быть осторожным в общении с российским вратарём Матвеем Сафоновым, который выступает за французский клуб ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника Sport24, Шевченко поговорил с Ильёй перед трансфером и посоветовал ему проявлять осторожность в контактах с Сафоновым. В настоящее время Андрей Шевченко занимает должность президента Украинской футбольной ассоциации.
22-летний Илья Забарный перешёл из английского клуба Борнмут в парижский ПСЖ. Трансфер украинского футболиста обошёлся французскому клубу в 63 миллиона евро.
Забарный подписал с ПСЖ долгосрочный контракт, рассчитанный до июня 2030 года. Эти изменения привлекли большое внимание в футбольной среде и оцениваются как важный шаг для будущего молодого футболиста.