Gremio Barkoga qiziqmasligini ma’lum qildi
Braziliyaning "Gremio" klubi Moskvaning "Spartak" jamoasida o‘ynayotgan argentinalik yarim himoyachi Esekiel Barkoga qiziqish borligi haqidagi mish-mishlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning sport direktori Luis Vagner bu borada fikrlarini ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Gremio" jamoasi Barkoga qiziqmaydi.
Joriy mavsumda Esekiel "Spartak" safida oltita o‘yin o‘tkazib, bitta gol urdi va bitta golli uzatmani amalga oshirdi. Yarim himoyachi bilan klub o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2027 yil yozigacha amal qiladi.

Гремио сообщил, что не заинтересован в Барко
Бразильский клуб "Гремио" прокомментировал слухи о заинтересованности в аргентинском полузащитнике Эсекьеле Барко, который играет за московский "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Спортивный директор клуба Луис Вагнер высказался по этому поводу. По его словам, команда "Гремио" не заинтересована в Барко.
В текущем сезоне Эсекьель провел за "Спартак" шесть матчей, забил один гол и сделал одну результативную передачу. Действующий контракт полузащитника с клубом рассчитан до лета 2027 года.
Стоимость трансфера 26-летнего аргентинского футболиста оценивается примерно в 14 миллионов евро. По этой причине "Гремио" в настоящее время не планирует приобретать Барко.