Orenburg Zenitdan braziliyalik futbolchini oldi
Rossiyalik "Zenit" jamoasining yarim himoyachisi Du Keyros faoliyatini boshqa klubda davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U endilikda "Orenburg" jamoasida o‘ynaydi, bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qilgan. Du Keyros 2023-yil qishida "Zenit"ga qo‘shilgan edi.
O‘tgan yil esa u "Gremio" klubiga ijaraga berilgan. Hozirgi vaqtda futbolchining bozor qiymati ikki million yevroni tashkil etadi.
Rossiya Premer-ligasining beshta turidan so‘ng "Orenburg" jamoasi besh ochko to‘plagan. Vladimir Slishkovich boshchiligidagi jamoa chempionat jadvalida o‘nchi o‘rinda turibdi.
Navbatdagi o‘yinni "Orenburg" o‘z maydonida Grozni shahrining "Ahmat" jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv 22-avgust, juma kuni bo‘lib o‘tadi.

Оренбург взял у Зенита бразильского футболиста
Полузащитник российской команды «Зенит» Ду Кейрос продолжит карьеру в другом клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь он будет играть за команду «Оренбург», о чем сообщил пресс-служба клуба. Ду Кейрос присоединился к «Зениту» зимой 2023 года.
В прошлом году он был отдан в аренду в клуб «Гремио». В настоящее время рыночная стоимость футболиста составляет два миллиона евро.
После пяти туров Российской Премьер-лиги команда «Оренбург» набрала пять очков. Под руководством Владимира Слишковича команда занимает десятое место в турнирной таблице чемпионата.
Следующий матч «Оренбург» проведёт на своём поле против команды «Ахмат» из Грозного. Эта встреча состоится в пятницу, 22 августа.