Tarkhanov: CSKA zamonaviy va tezkor futbol o‘ynaydi
Rossiyalik mutaxassis Aleksandr Tarkhanov Moskva CSKA jamoasining Rossiya Premyer Ligasi joriy mavsumidagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda "armiyachilar" yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda. CSKA zamonaviy va tezkor futbol o‘ynaydi, bu esa ayniqsa "Zenit" jamoasida yetishmayotgan jihat hisoblanadi.
So‘nggi o‘yinda Fabio Chelestini boshchiligidagi CSKA Moskva "Dinamo" jamoasiga qarshi safarda maydonga tushdi va 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Rossiya chempionatining beshta turidan so‘ng, "armiyachilar" 11 ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jadval yetakchisi "Lokomotiv"dan ular ikki ochko orqada qolmoqda. Bu natijalar CSKAning kuchli va raqobatbardosh jamoa ekanligini ko‘rsatadi.
Jamoa futbolchilarining harakatlari va murabbiylik ishlari muvaffaqiyatli davom etmoqda. Shuningdek, jamoaning o‘yini muxlislar tomonidan ijobiy baholanmoqda.
CSKAning kelgusi o‘yinlari ham katta qiziqish bilan kutilyapti. Umuman olganda, Moskva CSKA joriy mavsumda yuqori natijalarni ko‘rsatib, chempionat peshqadamlaridan biri sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda.

Тарханoв: ЦСКА играет в современный и быстрый футбол
Российский специалист Александр Тарханова высказался о выступлениях московского ЦСКА в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время "армейцы" показывают хорошие результаты. ЦСКА играет в современный и быстрый футбол, чего особенно не хватает команде "Зенит".
В последнем матче под руководством Фабио Челестини ЦСКА Москва сыграл в гостях против "Динамо" и одержал победу со счётом 3:1. После пяти туров чемпионата России "армейцы" набрали 11 очков и занимают третье место в турнирной таблице.
От лидера таблицы "Локомотива" они отстают на два очка. Эти результаты показывают, что ЦСКА является сильной и конкурентоспособной командой.
Действия игроков команды и работа тренерского штаба продолжаются успешно. Также игра команды положительно оценивается болельщиками.
Следующие матчи ЦСКА также с большим интересом ожидаются. В целом, московский ЦСКА в текущем сезоне демонстрирует высокие результаты и стремится укрепить своё место в числе лидеров чемпионата.