Dinamo Gladyshevning o‘yinlardagi holatini tushuntirdi
«Dinamo» jamoasi bosh shifokori Aleksandr Rodionov hujumchi Yaroslav Gladyshevning sog‘lig‘i haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, Gladyshevda ko‘p o‘yinlar va iyun oyida Rossiya terma jamoasi safida o‘tkazilgan uchrashuvlar sababli mushaklarda ortiqcha yuklama yuzaga kelgan. Shu sababli futbolchi hozirda o‘rta darajadagi mashg‘ulot rejimiga o‘tkazilgan va tanani yuklamalarga moslashtirish jarayonidan o‘tmoqda.
Rodionovning so‘zlariga ko‘ra, yaqin kunlarda uni maydonda ko‘rish mumkin bo‘ladi. Shifokor Gladyshevga oid qaror keyingi o‘yin, ya’ni «Pari NN»ga qarshi bahsdan oldin qabul qilinishi mumkinligini ta’kidladi.
Joriy mavsumda 22 yoshli rossiyalik futbolchi barcha musobaqalarda to‘rtta o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol ura olmagan.

Динамо объяснил состояние Гладышева в играх
Главный врач команды «Динамо» Александр Родионов рассказал о состоянии здоровья нападающего Ярослава Гладышева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, у Гладышева возникла мышечная перегрузка из-за большого количества матчей и игр в составе сборной России в июне. По этой причине футболист сейчас переведен на средний режим тренировок и проходит процесс адаптации организма к нагрузкам.
По словам Родионова, в ближайшие дни его можно будет увидеть на поле. Врач отметил, что решение по Гладышеву может быть принято перед следующим матчем, то есть перед игрой против «Пари НН».
В текущем сезоне 22-летний российский футболист сыграл в четырех матчах во всех соревнованиях, но не забил ни одного гола.