Reshford: Ispaniyada maydonda joy kamroq
«Barselona» hujumchisi Markus Reshford La Liga va Angliya Premer Ligasi o‘rtasidagi farqlar, ayniqsa raqiblarning himoyasi qattiqligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Ispaniya chempionatida maydonda erkin joy kamroq bo‘ladi va bu o‘yin uslubiga ta’sir qiladi. Reshford «Malyorka»ga qarshi o‘yinni misol qilib keltirdi, bu o‘yin kamdan-kam holat bo‘lib, unda raqib jamoaning ikki futbolchisi maydonni tark etgani sababli butun jamoa himoyada o‘ynagan.
U barcha o‘yinlar shunday bo‘lmasligini ta’kidladi. «Barselona» joriy transfer oynasida Reshfordni «Manchester Yunayted»dan ijaraga oldi.
Uning Ispaniya chempionatidagi debyuti birinchi turda «Malyorka»ga qarshi o‘yinda bo‘lib o‘tdi. Bu o‘yinda «Barselona» 3:0 hisobida g‘alaba qozondi, Reshford esa 69-daqiqada maydonga tushdi.
U yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishga harakat qilmoqda va kelajakda yanada ko‘proq maydonga chiqishi kutilmoqda.

Решфорд: В Испании на поле меньше места
Нападающий «Барселоны» Маркус Решфорд высказался о различиях между Ла Лигой и Английской Премьер-Лигой, особенно о жёсткости защиты соперников. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в испанском чемпионате на поле меньше свободного пространства, что влияет на стиль игры. Решфорд привёл в пример матч против «Мальорки», который был редким случаем, когда из-за удаления двух игроков соперника вся команда играла в обороне.
Он подчеркнул, что не все игры проходят так. «Барселона» арендовала Решфорда у «Манчестер Юнайтед» в текущем трансферном окне.
Дебют игрока в испанском чемпионате состоялся в первом туре в матче против «Мальорки». В этой игре «Барселона» одержала победу со счётом 3:0, а Решфорд вышел на поле на 69-й минуте.
Он старается проявить себя в новой команде и ожидается, что в будущем он будет выходить на поле ещё чаще.