Eberechi Eze Tottenham bilan shartnoma imzoladi
Kristal Pelas jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Eberechi Eze Londondagi boshqa klubga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba Nikolo Skira ma’lumot berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, kelishuv summasi 63 million yevroni tashkil etadi.
Hozirda klublar qo‘shimcha bonuslar ustida muzokaralar olib bormoqda. Shuningdek, transfer summasining 15 foizi Ezening sobiq jamoasi Kuinz Park Reynjersga berilishi ta’kidlanmoqda.
Insayderning aytishicha, 27 yoshli Eze allaqachon yangi jamoa — Tottenham bilan 2030 yil yozigacha amaldagi shaxsiy shartnoma shartlarini kelishib olgan. Joriy mavsumda yarim himoyachi “orollar” tarkibida ikki o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist bilan ajralib qolmagan.
Eze o‘zining tezligi va texnikasi bilan jamoaga foyda keltirishga intilmoqda. Ushbu transfer uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, London futbolidagi mavqeini yanada mustahkamlashi kutilmoqda.

Эберечи Эзе подписал контракт с Тоттенхэмом
Полузащитник атаки команды Кристал Пэлас Эберечи Эзе близок к переходу в другой клуб Лондона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник Николо Скира. По данным, сумма сделки составляет 63 миллиона евро.
В настоящее время клубы ведут переговоры о дополнительных бонусах. Также отмечается, что 15 процентов от суммы трансфера будет передано бывшему клубу Эзе — Куинз Парк Рейнджерс.
По словам инсайдера, 27-летний Эзе уже согласовал условия личного контракта с новым клубом — Тоттенхэмом до лета 2030 года. В текущем сезоне полузащитник сыграл за «орлов» в двух матчах, но не отметился голами или результативными передачами.
Эзе стремится приносить пользу команде своей скоростью и техникой. Этот трансфер станет новым этапом в его карьере и ожидается, что он укрепит свои позиции в лондонском футболе.