Naumov: Miranchuk Yevropada o‘ynay olmaydi
Avvalroq «Syon» jamoasining yarim himoyachisi Anton Miranchuk poytaxtdagi «Dinamo» klubiga o‘tishga yaqinligi haqida xabar berilgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu ma’lumotni futbol sohasidagi mutaxassis Nikolay Naumov izoh berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Anton Miranchuk Yevropada faoliyatini davom ettirish imkoniyatiga ega emas va unga bunday imkoniyat zarur emas.
«Dinamo» klubi Miranchuk uchun yaxshi tanlov hisoblanadi, chunki uni murabbiy Karpin yaxshi biladi. Naumovning fikricha, Anton «Dinamo» jamoasida o‘zini qulay his qiladi va jamoani kuchaytiradi.
Mutaxassis shuningdek, Antonning yoshi unga Rossiya chempionatida tinch va muvaffaqiyatli o‘ynash imkonini beradi, deb ta’kidladi. 29 yoshli yarim himoyachi o‘tgan yozda «Lokomotiv»dan «Syon»ga ko‘chib o‘tgan.
Shveytsariyada o‘tgan bir yil davomida u 25 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta golga uzatma berdi.

Наумов: Миранчук не сможет играть в Европе
Ранее сообщалось, что полузащитник команды «Сьон» Антон Миранчук близок к переходу в столичный клуб «Динамо». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эту информацию прокомментировал эксперт в области футбола Николай Наумов. По его словам, Антон Миранчук не имеет возможности продолжить карьеру в Европе и ему такая возможность не нужна.
Клуб «Динамо» является хорошим выбором для Миранчука, так как его хорошо знает тренер Карпин. По мнению Наумова, Антон будет чувствовать себя комфортно в команде «Динамо» и усилит её.
Эксперт также подчеркнул, что возраст Антона позволяет ему спокойно и успешно играть в чемпионате России. 29-летний полузащитник прошлым летом перешёл из «Локомотива» в «Сьон».
За год, проведённый в Швейцарии, он сыграл в 25 матчах, забил два гола и отдал три результативные передачи.