Ilya Samoshnikov 19 avgustda Spartakga qo‘shiladi
Lokomotiv jamoasining himoyachisi Ilya Samoshnikov rasmiy ravishda Spartak klubiga o‘tishi haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
RIA Novosti Sport agentligining xabar berishicha, 27 yoshli futbolchi 19 avgust kuni barcha hujjatlarni imzolab, Moskva Spartakining rasmiy o‘yinchisiga aylanadi. Shuni ta’kidlash kerakki, Lokomotiv jamoasi allaqachon futbolchini ro‘yxatdan o‘chirdi, bu ma’lumot Rossiya Premer-ligasining rasmiy saytida tasdiqlangan.
Avvalroq, transfer summasi 3,7 million yevro va qo‘shimcha bonuslar miqdorida bo‘lishi aytilgan. Samoshnikov bilan tuziladigan shartnoma 2028 yilgacha amal qiladi.
Shu bilan birga, 23 avgust kuni Spartak jamoasi Rubin klubiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 14:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.
Bu transfer futbolchining faoliyatida muhim bosqich bo‘lib, uning yangi jamoada o‘z o‘rnini topishi kutilmoqda. Spartak muxlislari uchun bu yangilik katta quvonch bag‘ishlaydi.

Илья Самошников присоединится к Спартаку 19 августа
Появилась информация о том, что защитник команды Локомотив Илья Самошников официально перейдет в клуб Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации агентства РИА Новости Спорт, 27-летний футболист 19 августа подпишет все документы и станет официальным игроком московского Спартака. Следует отметить, что команда Локомотив уже сняла футболиста с регистрации, что подтверждено на официальном сайте Российской Премьер-лиги.
Ранее сообщалось, что сумма трансфера составит 3,7 миллиона евро плюс дополнительные бонусы. Контракт с Самошниковым будет действовать до 2028 года.
Кроме того, 23 августа команда Спартак проведет выездной матч против клуба Рубин. Игра запланирована на 14:00 по московскому времени.
Этот трансфер является важным этапом в карьере футболиста, ожидается, что он займет свое место в новой команде. Для болельщиков Спартака эта новость станет большим поводом для радости.