Rossiya futbol federatsiyasi sobiq prezidenti Vyacheslav Koloskov joriy mavsumda “Zenit” jamoasining natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sergey Semak boshchiligidagi jamoa musobaqaning dastlabki bosqichida atigi olti ochko to‘pladi. Sankt-Peterburg jamoasi Rossiya Premyer Ligasi jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Koloskovning ta’kidlashicha, bu holatni krizis deb atash noto‘g‘ri, chunki jamoada uzluksiz va bir xil darajada o‘ynash yo‘q. O‘yin faqat qisqa bo‘laklardan iborat bo‘lib, ikki-uch kombinatsiya amalga oshirilgach, o‘yin sifati pasayadi va barqarorlik kuzatilmaydi.
Bunday vaziyat uchun mas’uliyat murabbiy zimmasida ekanligi aniq. Ekspert fikricha, “Zenit”ning joriy holatini to‘g‘ri baholash uchun jamoa ichida bo‘lish zarur.
23 avgust kuni “sine-belo-goluboy” jamoa Rossiya chempionatining oltinchi turida Makhachkala shahrining “Dinamo” jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi.

Кoloskov: Результаты Зенита — это не кризис, а временное явление
Бывший президент Федерации футбола России Вячеслав Колосков высказался о результатах команды «Зенит» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Сергея Семака набрала всего шесть очков на начальном этапе соревнований. Санкт-Петербургская команда занимает девятое место в таблице Российской Премьер-Лиги.
По словам Колоскова, называть эту ситуацию кризисом неправильно, так как в команде отсутствует непрерывная и стабильная игра. Игра состоит лишь из коротких отрезков, после двух-трёх комбинаций качество игры снижается, и стабильность отсутствует.
Очевидно, что ответственность за такую ситуацию лежит на тренере. По мнению эксперта, чтобы правильно оценить текущее состояние «Зенита», необходимо находиться внутри команды.
23 августа «сине-бело-голубые» проведут матч шестого тура чемпионата России против команды «Динамо» из Махачкалы.