Homukha: Kislyak Turkiyaga ko‘chishi kerak emas
Sobiq CSKA futbolchisi Dmitriy Homukha Matvey Kislyakning Turkiya chempionatiga ko‘chib o‘tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, «armeyets» yarim himoyachisi «Galatasaray» klubi transfer maqsadiga aylangan. Ekspertning aytishicha, futbolchiga avvalo joriy mavsumni o‘tgan mavsumdagi kabi yuqori darajada o‘tkazish zarur.
Shunda nafaqat Turkiya futboli, balki Yevropaning eng kuchli beshta ligasida o‘ynash haqida ham o‘ylash mumkin bo‘ladi. Matvey Kislyak «armeyets» klubining tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
U kattalar jamoasida 2023 yilda debyut qilgan. Hozirgi kunda 20 yoshli yarim himoyachining barcha musobaqalarda 50 ta o‘yini bor, shulardan olti gol urgan va to‘rt golga assistentlik qilgan.
CSKA Rossiya Premer-ligasida 11 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi. Bu natija jamoaning mavsumdagi barqarorligini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda ham yuqori natijalar kutish mumkinligini bildiradi.

Homukha: Кисляк не должен переезжать в Турцию
Бывший футболист ЦСКА Дмитрий Хомуха высказался о вероятности перехода Матвея Кисляка в чемпионат Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным, полузащитник «армейцев» стал целью трансфера клуба «Галатасарай». По мнению эксперта, футболисту прежде всего необходимо провести текущий сезон на высоком уровне, как и в прошлом сезоне.
Тогда можно будет думать не только о турецком футболе, но и о выступлениях в одной из пяти сильнейших лиг Европы. Матвей Кисляк является воспитанником клуба «армейцев».
Он дебютировал в основной команде в 2023 году. В настоящее время 20-летний полузащитник провёл 50 матчей во всех соревнованиях, забил шесть голов и отдал четыре голевые передачи.
ЦСКА занимает третье место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги с 11 очками. Этот результат показывает стабильность команды в сезоне и позволяет ожидать высоких результатов в следующих матчах.