Echeverri Bayerga ijaraga berilishi mumkin
Manchester Siti jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Klaudio Echeverri Germaniya chempionatiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Matteo Moretto ma’lumot berdi. Manbaning xabariga ko‘ra, 19 yoshli argentinalik futbolchi Bayer klubiga ijaraga berilishi ehtimoli yuqori.
2024 yilda Manchester Siti Echeverrini River Pleytdan 18,5 million yevroga sotib olgan. U hozirga qadar shahar jamoasi safida uchta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan.
Echeverrining Manchester Siti bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati hozirda 18 million yevro atrofida baholanmoqda.
Ushbu o‘tish futbolchining faoliyatini rivojlantirish va o‘yin amaliyotini oshirish maqsadida amalga oshirilishi kutilmoqda. Germaniya chempionatida o‘ynash unga yangi tajriba va imkoniyatlar yaratishi mumkin.

Эчеверри может быть сдан в аренду Байеру
Полузащитник атаки Манчестер Сити Клаудио Эчеверри может перейти в чемпионат Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Маттео Моретто. По информации источника, вероятность аренды 19-летнего аргентинского футболиста в клуб Байер высока.
В 2024 году Манчестер Сити купил Эчеверри у Ривер Плейта за 18,5 миллиона евро. До сих пор он сыграл за городскую команду в трех матчах и забил один гол.
Действующий контракт Эчеверри с Манчестер Сити рассчитан до середины 2028 года. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость сейчас оценивается примерно в 18 миллионов евро.
Ожидается, что этот переход будет осуществлен с целью развития карьеры футболиста и увеличения игровой практики. Игра в чемпионате Германии может предоставить ему новый опыт и возможности.