Sverr Nyupan Manchester Sitidan Midlsbroga ijaraga o‘tdi
Manchester Siti jamoasining markaziy yarim himoyachisi Sverr Nyupan mavsum oxirigacha ijaraga berilgan holda Midlsbro klubida o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Chempionship ligasi vakillari rasmiy saytda ma’lum qildi. Norvegiyalik futbolchi joriy mavsum oxirigacha Midlsbro sharafini himoya qiladi.
Sverr Nyupan shu yil yozda Manchester Siti jamoasiga o‘tgan. U 18 yoshda bo‘lib, Rusenborg klubidan 14,5 million yevroga sotib olingan.
O‘tgan mavsum Norvegiya chempionatida Nyupan to‘qqizta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Chempionship ligasida ikki turdan so‘ng Midlsbro jamoasi olti ochko to‘plab, ikkinchi pog‘onada bormoqda.
Nyupan jamoaga yangi kuch va imkoniyatlar olib kirishi kutilmoqda. Uning ijara asosida o‘ynashi futbolchining rivojlanishi uchun muhim bosqich hisoblanadi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik muvaffaqiyatli bo‘lishi uchun har tomonlama qo‘llab-quvvatlanadi.

Сверр Нюпан перешёл в аренду из Манчестер Сити в Мидлсбро
Центральный полузащитник Манчестер Сити Сверр Нюпан будет играть в клубе Мидлсбро на правах аренды до конца сезона. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом официально объявили представители Чемпионшип-лиги на сайте. Норвежец будет защищать честь Мидлсбро до конца текущего сезона.
Сверр Нюпан перешёл в Манчестер Сити этим летом. Ему 18 лет, он был приобретён у клуба Русенборг за 14,5 миллиона евро.
В прошлом сезоне в чемпионате Норвегии Нюпан сыграл в девяти матчах и забил один гол. После двух туров в Чемпионшип-лиге команда Мидлсбро набрала шесть очков и занимает второе место.
Ожидается, что Нюпан принесёт команде новые силы и возможности. Игра на правах аренды является важным этапом в развитии футболиста.