Spartak Samoshnikovni rasmiy transfer qildi
Aleksey Babir, Lokomotiv jamoasi himoyachisi Ilya Samoshnikovning agenti, mijozining Spartak klubiga o‘tishi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agent yaqin kunlarda qizil-oq rangli jamoa Samoshnikovning transferi haqida rasmiy e’lon qilishi kerakligini ta’kidladi. U Spartakni sifatli futbolchi qo‘lga kiritgani bilan tabrikladi va Ilyaning o‘z pozitsiyasida Rossiya fuqaroligiga ega eng yaxshi futbolchilardan biri ekanligini aytdi.
Babirning fikricha, Samoshnikov Spartak jamoasining yetakchisiga aylanishi va klubga chempionlik uchun kurashda yordam berishi aniq. Avvalroq futbolchi 19 avgust kuni Spartak bilan shartnoma imzolashi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Bu transfer jamoaning kuchayishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda va muxlislar orasida katta umid uyg‘otmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar ham yangi futbolchidan katta natijalar kutmoqda.

Спартак официально подписал Самошникова
Алексей Бабир, агент защитника команды Локомотив Ильи Самошникова, ответил на вопрос о переходе своего клиента в клуб Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Агент подчеркнул, что в ближайшие дни красно-белая команда должна официально объявить о трансфере Самошникова. Он поздравил Спартак с приобретением качественного футболиста и отметил, что Илья является одним из лучших футболистов с российским гражданством на своей позиции.
По мнению Бабира, Самошников обязательно станет лидером команды Спартак и поможет клубу в борьбе за чемпионство. Ранее появлялись сообщения о том, что футболист подпишет контракт со Спартаком 19 августа.
Ожидается, что этот трансфер положительно скажется на усилении команды и вызовет большие надежды среди болельщиков. Руководство клуба и тренеры также ожидают от нового футболиста значительных результатов.