Janashiya: Spartak oxirgi o‘yinlarda yomon o‘ynamoqda
Sobiq taniqli futbolchi Zaza Janashiya Moskva «Spartak» jamoasining joriy mavsumdagi o‘yinini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya chempionatining dastlabki bosqichida atigi besh ochko to‘plab, turnir jadvalida 13-o‘rinda bormoqda. Janashiya so‘zlariga ko‘ra, «Spartak» oxirgi o‘yinlarda juda yomon harakat qilmoqda va jamoa bunday natijalarni ko‘rsatmasligi kerak edi.
U shuningdek, «Spartak» futbolchilari ko‘p qizil kartochka olishi bilan ham ajablantirganini ta’kidladi. Mutaxassis fikricha, futbolchilar juda qattiq ruhda maydonga tushmoqda.
Keyingi o‘yinda «qizil-oq» jamoa Premyer-liga doirasida 23 avgust kuni mehmon sifatida «Rubin» bilan kuch sinashadi. Bu uchrashuv jamoaning mavsumdagi keyingi imkoniyatlarini belgilashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Джанашия: Спартак в последних играх играет плохо
Бывший известный футболист Заза Джанашия раскритиковал игру московского «Спартака» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда под руководством Деяна Станковича набрала всего пять очков на начальном этапе чемпионата России и занимает 13-е место в турнирной таблице. По словам Джанашии, «Спартак» в последних матчах играет очень плохо, и команда не должна была показывать такие результаты.
Он также отметил, что удивлен тем, что футболисты «Спартака» получили много красных карточек. По мнению специалиста, игроки выходят на поле с очень напряжённым настроем.
В следующем матче команда «красно-белых» 23 августа в рамках Премьер-лиги сыграет в гостях с «Рубином». Эта встреча будет иметь важное значение для определения дальнейших возможностей команды в сезоне.