Rossiya sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev joriy mavsumdagi Rossiya Premyer Ligasi (RPL) bahslarida "Lokomotiv" jamoasining o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Lokomotiv" jamoasi o‘z o‘yinchilariga va murabbiylar shtabiga ishonib, oldinga intilmoqda. Jamoaning hozirgi natijalari boshqaruvdagi samarali ishning, xususan, Yuriy Nagornix rahbarligidagi menejmentning mevasidir.
Gubernievning so‘zlariga ko‘ra, jamoa a’zolari futbolda nima qilish kerakligini aniq bilishadi. Hozirgi kunda beshta o‘yin o‘tkazilganidan so‘ng, "temiryo‘lchilar" RPL turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
Mixail Galaktionov qo‘l ostidagi jamoa chempionat boshida 13 ochko to‘pladi. Keyingi turda "Lokomotiv" o‘z maydonida 23 avgust kuni "Rostov" jamoasini qabul qiladi.

Локомотив, доверяя российским футболистам, стремится вперёд
Российский спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высоко оценил игру команды «Локомотив» в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Локомотив» движется вперёд, доверяя своим игрокам и тренерскому штабу. Текущие результаты команды являются плодом эффективной работы руководства, в частности менеджмента под руководством Юрия Нагорных.
По словам Губерниева, члены команды чётко знают, что нужно делать в футболе. На данный момент, после пяти проведённых матчей, «железнодорожники» занимают первое место в турнирной таблице РПЛ.
Команда под руководством Михаила Галактионова набрала 13 очков в начале чемпионата. В следующем туре «Локомотив» 23 августа примет на своём поле команду «Ростов».