Batrakov Lokomotiv yetakchisi bo‘lishi kerak
Sport sharhlovchisi va teleboshlovchi Dmitriy Guberniev "Lokomotiv" jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Batrakov hozirgi vaqtda Rossiyaning eng yaxshi futbolchilaridan biridir. Uning gol urishda yetakchi bo‘lishi tabiiy holat hisoblanadi.
Shunday iste’dodga ega bo‘lgan o‘yinchi jamoaning yetakchisi bo‘lishi kerak. Joriy mavsumda 20 yoshli yarim himoyachi Moskva klubida yetti o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi.
Hozirgi paytda "Lokomotiv" besh turdan so‘ng Rossiya chempionatining ochkolar jadvalida birinchi o‘rinda turibdi va 13 ochko jamg‘argan. Bu natija jamoaning yuqori darajada o‘ynayotganidan dalolat beradi.
Batrakovning o‘yini va jamoaning muvaffaqiyati muxlislar va mutaxassislar tomonidan ijobiy baholanmoqda. Ularning kelgusidagi o‘yinlari ham katta qiziqish bilan kutilmoqda.

Батраков должен стать лидером Локомотива
Спортивный комментатор и телеведущий Дмитрий Губерниев высказался об игре полузащитника команды «Локомотив» Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Батраков в настоящее время является одним из лучших футболистов России. Его лидерство в забивании голов — естественное явление.
Игрок с таким талантом должен быть лидером команды. В этом сезоне 20-летний полузащитник провёл семь матчей за московский клуб и забил восемь голов.
В настоящее время «Локомотив» после пяти туров занимает первое место в таблице чемпионата России, набрав 13 очков. Этот результат свидетельствует о высоком уровне игры команды.
Игра Батракова и успехи команды положительно оцениваются болельщиками и специалистами. Их будущие матчи также вызывают большой интерес.