Echeverri Bayer klubiga ijaraga o‘tmoqda
Manchester Siti jamoasining yarim himoyachisi Klaudio Echeverri Germaniyaning Leverkuzen shahridagi Bayer klubiga o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba, taniqli jurnalist Fabrizio Romano xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, Bayer klubi 19 yoshli argentinalik futbolchini ijaraga olish bo‘yicha Manchester Siti bilan to‘liq kelishuvga erishgan.
Kelishuvda futbolchini sotib olish huquqi ko‘zda tutilmagan, ammo Bayer uning barcha maoshini o‘z zimmasiga oladi. Echeverri bugun kechqurun tibbiy ko‘rikdan o‘tadi.
Klaudio Echeverri joriy yil yanvar oyida Manchester Siti jamoasiga qo‘shilgan. U shahar jamoasi safida uchta o‘yinda maydonga tushib, bir marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan.
Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, u Bayer jamoasida o‘zini yanada ko‘rsatishga intiladi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv futbolchining rivojlanishi uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Эчеверри переходит в клуб Байер в аренду
Полузащитник Манчестер Сити Клаудио Эчеверри переходит в клуб Байер из Леверкузена, Германия. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник, известный журналист Фабрицио Романо. По данным источника, клуб Байер достиг полного соглашения с Манчестер Сити по аренде 19-летнего аргентинского футболиста.
В соглашении не предусмотрено право выкупа футболиста, однако Байер берет на себя всю его зарплату. Эчеверри сегодня вечером пройдет медицинское обследование.
Клаудио Эчеверри присоединился к Манчестер Сити в январе этого года. Он сыграл за команду города три матча и забил один гол.
Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста, который стремится проявить себя еще лучше в составе Байера. Соглашение между клубом и игроком имеет важное значение для развития футболиста.